logo UDT cert    logo LDT    logo polska izba paliw plynnych    logo wdt

Oferta

Oferta

Dwupłaszcz - drugie dno w zbiornikach pionowych naziemnych i podziemnych

Wytworzenie drugiego dna w pionowych naziemnych zbiornikach magazynowych jest analogiczne do naszego systemu ZET „Alupłaszcz” w zbiornikach podziemnych.

Płaszcz wykonany jest w połączeniu kompozytu aluminiowo – żywicznego, z powłoką elektroprzewodzącą nakładanego na dno oraz ściany boczne zbiornika do wysokości 1 metra.

Przygotowana w ten sposób przestrzeń międzydenna chroni przed wydostawaniem się produktów ropopochodnych do gruntu, dzięki wyposażeniu zbiornika w elektroniczny system monitoringu rozróżniający rodzaj wycieku (woda/produkt).

W celu zwiększenia bezpieczeństwa pracy, wykonujemy także malowanie farbą odprowadzającą ładunki elektrostatyczne na całej powierzchni wewnętrznej modernizowanego zbiornika.

Dwupłaszcz w zbiornikach podziemnych o osi poziomej

Druga ścianka z wytworzeniem przestrzeni międzypłaszczowej - stacje paliw

System ZET „Alupłaszcz” to nagrodzona i opatentowana usługa stworzona jako alternatywa dla instalacji nowych zbiorników paliwowych. Polega ona na wykonaniu drugiego płaszcza w stalowych, jednopłaszczowych zbiornikach przeznaczonych do magazynowania produktów płynnych. Płaszcz wykonany jest w połączeniu kompozytu aluminiowo – żywicznego z powłoką elektroprzewodzącą. Zbiorniki wyposażone są w elektroniczny systemem monitoringu rozróżniający rodzaje wycieków (woda/produkt).

Innowacyjność produktu:

 • Zastosowanie blach aluminiowych jako drugiego płaszcza w zbiornikach, które w znacznym stopniu przedłużają żywotność zbiornika.
 • Opcjonalne wytworzenie metalicznej (aluminiowej) powierzchni wewnątrz zbiornika. Wewnętrzna powłoka aluminiowa jest doskonałym przewodnikiem elektrycznym a co za tym idzie powoduje idealne odprowadzanie ładunków elektrostatycznych zbiornika. W znacznym stopniu poprawia bezpieczeństwo pracy zbiornika paliwowego
 • Przed nałożeniem drugiego płaszcza, zbiornik stalowy zewnętrzny jest wzmacniany na całej wewnętrznej powierzchni przez wyłożenie go laminatem wzmocnionym matą szklaną. W znacznym stopniu przedłuża to żywotność zbiornika zewnętrznego.
 • Zastosowana technologia pozwala na nakładanie drugiego płaszcza w zbiornikach pokrytych wewnątrz powłoką z laminatu, bez konieczności usuwania tej powłoki –
 • Łatwa metoda ewentualnej naprawy zbiornika nawet przy rozszczelnieniu zewnętrznego płaszcza, bez konieczności zrywania całego płaszcza wewnętrznego.
 • Zastosowanie czujników cieczy monitorujących przestrzeń międzypłaszczową współpracujących z różnymi centralkami wiodących na rynku dostawców systemów pomiarowych stanów magazynowanych produktów. Rozwiązanie to nie wymaga zastosowania osobnej centralki dla czujników wycieku.

Naprawy i modernizacje zbiorników magazynowych naziemnych i podziemnych

W oparciu o posiadane uprawnienia nr UC-09-90-N/3-12  wykonujemy kompleksowe usługi naprawcze i remontowe zbiorników.

Należą do nich między innymi prace związane z: usunięciem nieszczelności zbiornika metodą spawania, wykonaniem części wzmacniających (takich jak słoneczka, zastrzały oraz pierścienie). Wyposażamy także zbiorniki w niezbędną instalacje między innymi zawory przeciwprzepełnieniowe oraz zawory oddechowe.

Bezpieczne czyszczenie i rewizje zbiorników z UDT

Zbiornik po wypompowaniu z niego paliwa wskutek unoszących się w jego wnętrzu oparów, jest środowiskiem bardzo wybuchowym, a co za tym idzie stanowi duże zagrożeniem dla pracy ludzi w tej strefie.

Aby uniknąć zagrożenia eksplozją, nasze laboratorium badawczo-pomiarowe II stopnia opracowało autorską bezpieczną metodę odgazowania i czyszczenia zbiornika paliwowego. Metoda ta znacząco ogranicza przebywanie ludzi w strefie zagrożenia podczas przygotowania zbiornika paliwa do dalszych prac, znacząco podnosząc ich bezpieczeństwo podczas robót.

Nasza usługa otrzymała pozytywną opinie rzeczoznawców BHP i Ppoż, potwierdzająca że prace prowadzimy zgodnie z obowiązującymi przepisami BHP, PPoż i ochrony środowiska dla stacji benzynowych i baz paliw.

Dodatkowym atutem świadczącym o innowacyjności naszej usługi jest fakt nagrodzenia jej przez Urząd Dozoru Technicznego oraz Polskiej Izby Paliw Płynnych na XVIII Międzynarodowych Targach „Stacja Paliw” w 2011 r.

Nowatorska metoda czyszczenia i odgazowywania zbiornika paliwa jest pionierską usługą tej klasy na rynku polskim, zgłoszona w urzędzie patentowym pod nr 391542. W czasie przeprowadzania wszelkich czynności zachowany są zasady mające na celu przeciwdziałanie zagrożeniu.

Między innymi:

 • Zabezpieczenie pracowników na każdym etapie czyszczenia
 • Stały pomiar stężeń oparów przy pomocy eksplozymetru
 • Używanie narzędzi i urządzeń iskro-bezpiecznych.

Likwidacja zbiorników i stacji paliw

Nasza firma zajmuje się również unieczynnieniem zbiorników i stacji paliw. Prace wykonywane są dwiema metodami, poprzez zalanie zbiornika wodą lub wodą z piaskiem oraz kompletnym wydołowaniem zbiornika wraz z ewentualną rekultywacją terenu.

W zakres usługi wchodzą także wszelkie prace dodatkowe związane z likwidacją zbiorników, takie jak czyszczenie i odgazowanie zbiornika a także demontaż dystrybutorów oraz instalacji technologicznych.

Naprawa baków

Oprócz modernizacji zbiorników paliwowych na stacjach paliw, firma zajmuje się naprawą nieszczelności zbiorników paliwa (baków) stalowych i aluminiowych:

 • samochodowych
 • maszyn rolniczych (w traktorach, kombajnach, ciągnikach, kosiarkach itp)
 • sprzętu budowlanego (w koparkach, spycharkach, walcach itp)
 • innych pojazdów spalinowych

Rodzaje napraw:

 • oczyszczenie powierzchni (piaskowanie)
 • usunięcie nieszczelności (spawanie)
 • renowacja powierzchni (laminowanie)
 • kompleksowa naprawa (spawanie i laminowanie)

Sposoby dostawy i odbioru zbiornika paliwa (opcjonalnie):

 • wymontowany zbiornik paliwa Klient dostarcza do wykonawcy i odbiera po wykonaniu usługi
 • zbiornik paliwa demontowany jest w siedzibie wykonawcy, po wykonaniu usługi wykonawca montuje zbiornik w pojeździe

 

Gwarancje:

 • na prace spawalnicze – 12 miesięcy
 • na wykonanie zabezpieczenia laminatem – 5 lat

Osoba do bezpośredniego kontaktu:

Marek Zapiór, tel. kom.: 609 427 222

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 Zapraszamy Państwa do współpracy.

Jeśli potrzebujesz informacji

Zadzwoń lub napisz do nas

609 427 222   519 730 312

biuro@zapior.pl